O nas

Poznaj nas lepiej

O akcji
Daj Kurtkę

Pomysł narodził się w 2019 roku w okolicach Dworca Centralnego w Warszawie zobaczyłem bardzo skąpo ubranego, mniej więcej 8-letniego chłopca. Widać było, że marzł. Pomyślałem, że to mogłoby być moje dziecko i poczułem potrzebę, żeby coś z tym zrobić. Dotarcie do takich dzieci nie było jednak takie proste.  Wpadłem więc na pewien pomysł. – Kupiłem kilka kurtek, które powiesiłem m.in. na przystankach i przy metrze

„Jeżeli Twojemu Dziecku jest zimno a brak mu ciepłego ubrania ta kurtka jest właśnie dla niego. Niech go ogrzeje w zimne dni. Twój Przyjaciel Marcin” – brzmi napis na kartkach przyczepionych do ubrań.  Wieszam  kurtki w pokrowcach, żeby się nie zabrudziły i nie zniszczyły.

Zainteresowanie kurtkami jest ogromne! Do mnie zgłaszają się ludzie, którzy potrzebują pomocy oraz którzy pomoc oferują. 

W 2019 roku o akcji „Rozgrzejmy serce dzieci” zrobiło się bardzo głośno. Do tego stopnia, że ludzie z całej Polski zaczęli wysyłać do mnie kurtki. Odezwały się też firmy odzieżowe proponując swój asortyment. Do dnia dzisiejszego listopada 2022 roku zostało rozwieszonych kurtek ok 2 000

W tym roku planujemy rozwiesić ich 1000 ponieważ tyle ich posiadamy. Wiemy doskonale, że kurtki będą również wieszały osoby które chcą wesprzeć akcje.

Robimy to za własne pieniądze, ale nie jest to ogromne wyrzeczenie, kurtki zakupiliśmy wcześniej na wyprzedażach. Staramy się znaleźć ciepłe i dobrej jakości ubrania.

Jeżeli macie w domu używane kurtki w dobrym stanie, warto podzielić się nimi z innymi osobami. Niepotrzebna nam już kurtka może uratować dziecko.

Działamy od

roku

Obdarowanych zostało

potrzebujących dzieci

Wsparło nas już

osób

Zadbajmy o potrzebujące dzieci

Udostępnij akcję dalej!

Facebook
Twitter
LinkedIn